Aktualności

Wakacje 2019 - Barcice

Wakacje 2019 - Barcice

Sprawdź co działo się podczas Wakacji z Biblioteką, w Filii w Barcicach..

Zainspirowani książką „Śladami Neli” młodej podróżniczki, która niestrudzenie zwiedza ziemski glob, wykorzystaliśmy okazje do oglądu świata z innej perspektywy. Do Starego Sącza zawitała profesjonalna ekipa z Centrum Nauki Kopernika. Ich mobilne planetarium  stało się swoistego rodzaju statkiem kosmicznym, umożliwiającym przeniesienie w inny wymiar. Możliwości przenośnego planetarium były niezwykłe, dzięki obrazowi 3D wszelkie galaktyki oraz gwiazdozbiory nabrały realnych kształtów, przez co poznanie naszego wszechświata stało się czymś bardzo namacalnym.

Pozostając cały czas w temacie eksplorowania świata i wszechświata, wybraliśmy się w poszukiwaniu kamieni, aby z tej organicznej materii wydobyć drugie życie. Dzięki wyobraźni dzieciaków z pozornie niewyróżniających się form, powstały  formy które ożyły i  umożliwiały zabawę. Malowanie kamieni, a później zabawa nimi okazała się niezwykle pasjonująca..

Ponadto, ten trzytygodniowy czas spędzony razem zaobfitował różnego rodzaju pracami plastycznymi, w postaci plakatu, w postaci witraży, a nawet skomponowania  witalnej sałatki owocowej. Było wiele zabaw ruchowych jak i literackich. W myśl przewodnią, a mianowicie poznawania świata, wpisała się nauka pisania i czytania kilku sylab japońskiego sylabariusza czyli hiragany, która w swej formie odbiega znacznie od łacińskiego zapisu.

W wakacjach w naszej bibliotece uczestniczyło około 110 dzieci.