Aktualności

Tydzień Czytania Dzieciom!

Tydzień Czytania Dzieciom!

Tematem przewodnim XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom są zwierzęta..

XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

30 maja - 7 czerwca 2020

Hasło „Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach”.

 

Tematem przewodnim XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom są zwierzęta. Wydarzenie ma zachęcić rodziny do regularnego czytania dzieciom, promować wartościową literaturę dla dzieci i młodzieży, a także budować świadomość proekologiczną i uwrażliwić młode pokolenie na los i potrzeby zwierząt.

Hasło „Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach” zostało wybrane po to, aby poprzez książki i opowieści o zwierzętach budować empatię dzieci wobec nich a także zwrócić uwagę na to, że my - ludzie, w ogromnym stopniu zawłaszczyliśmy Ziemię i pozostawiamy coraz mniej przestrzeni dla innych żywych, wspaniałych stworzeń, które są w naszym najbliższym otoczeniu.

Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Starym Sączu włączając się w akcję zachęca Rodziców, dzieci i młodzież do częstego odwiedzania naszej biblioteki, korzystania z bogatych jej zasobów. Dla dzieci przygotowaliśmy ciekawą ofertę nowości książkowych również o zwierzętach.

Zapraszamy!

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, Patronami Honorowymi – Biblioteka Narodowa i Polski Komitet Olimpijski, a Partnerem Merytorycznym – Fundacja WWF Polska.