Aktualności

Uwaga konkurs!

Serdecznie zapraszamy do udziału w III edycji konkursu #cojaczytam.

Fundacja Nowoczesna Polska serdecznie zaprasza do udziału w III edycji konkursu #cojaczytam organizowanego w ramach projektu Wolne Lektury.

Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe!

Strona internetowa konkursu wraz z formularzem zgłoszeniowym znajdują się pod adresem:
https://wolnelektury.pl/formularz/cojaczytam2020/

Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów w wieku 9-19 lat będących uczniami jednej szkoły lub innej placówki oświatowej bądź czytelnikami jednej biblioteki.

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu kampanii promującej czytelnictwo w najbliższym otoczeniu.

W związku z panującą epidemią zachęcamy, aby działania konkursowe przenieść do Internetu i wykorzystać właściwie nieograniczone możliwości nowych technologii, które w XXI wieku są tak samo skuteczne w promowaniu czytelnictwa, jak spotkania osobiste.

Zachęcamy do organizowania na przykład spotkań czytelniczych online, nagrywania podcastów, organizowania konkursów na najciekawsze zdjęcie z książką itd. Bez wychodzenia z domu również można w ciekawy sposób promować czytelnictwo, a być może przy okazji posiąść nowe umiejętności związane z wykorzystanie nowych technologii i internetu.

Kampanie należy promować w mediach społecznościowych i używać do tego hasztagów #wolnelektury i #cojaczytam.

Przeprowadzone kampanie będzie można zgłaszać poprzez formularz konkursowy znajdujący się pod tym adresem od 14 września do 16 listopada 2020 roku.
W konkursie mogą wziąć udział 3-5-osobowe grupy uczniów, w dwóch kategoriach wiekowych: 9-14 i 15-19 lat.

Każdy zespół będzie pracował pod nadzorem opiekuna (np. nauczyciela bądź bibliotekarza), który na koniec zgłosi zespół do konkursu.

Więcej informacji w załączniku..