FunEnglish

Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Starym Sączu, filia biblioteczna w Barcicach, Gołkowicach, Przysietnicy zapraszają do kolejnej edycji projektu dzieci w wieku 4-12 lat na bezpłatny e-learningowy kurs języka angielskiego funenglish.pl. Dzieci mogą korzystać z kursu samodzielnie – potrzebny jest im tylko komputer z dostępem do Internetu.

Kurs składa się z kilkuset filmów, piosenek, edukacyjnych gier, fotolekcji i interaktywnych ćwiczeń. Łączy naukę z zabawą - dzięki czemu dzieci szybko zdobywają kolejne umiejętności językowe. Internetowy kurs funenglish.pl jako pierwszy w Polsce otrzymał akceptację Ministerstwa Edukacji Narodowej. Od 2011 roku jest bezpłatnie udostępniany bibliotekom publicznym.

Kurs jest oparty o metodę immersion, polegającą na zanurzeniu w języku angielskim. FunEnglish.pl tworzy sytuacje komunikacyjne i sprawia, że dzieci mówią i myślą w języku angielskim. Dzięki temu postępy w nauce są szybsze niż w tradycyjnych metodach nauczania. Dzieci mogą korzystać z kursu zupełnie samodzielnie – potrzebny jest im tylko komputer z dostępem do internetu. Po jego zakończeniu każde dziecko otrzyma certyfikat.
Biblioteka otrzymała dostęp do kursu bezpłatnie, dzięki udziałowi w projekcie „FunEnglish w bibliotece”.

W 2015 roku (podczas poprzednich edycji projektu)  z kursu skorzystało 171 dzieci. Uczestnicy mogą korzystać z kursu zupełnie samodzielnie – potrzebny jest im tylko komputer z dostępem do Internetu. Wystarczy, jeżeli będą uczyły się dwa razy w tygodniu przez niecałą godzinę, aby w ciągu kilku miesięcy można było zobaczyć pierwsze efekty nauki. Uczestnicy kursu muszą mieć opanowane czytanie oraz pisanie. Przed nimi wyzwania takie jak uzupełnianie tekstu, tworzenie zdań z języka angielskiego, testy ze słownictwa, zadania z gramatyki.

W tegorocznej edycji przygotowaliśmy niespodziankę dla najmłodszych czytelników w postaci kursu języka angielskiego dla przedszkolaków - Funjunior. To w pełni interaktywny i multimedialny kurs angielskiego dla dzieci w wieku 4-5 lat, oparty o metodę immersji - dziecko ma tu kontakt jedynie z językiem angielskim.

Informacji na temat komputerowego kursu FunEnglish.pl udziela:

  1. Jolanta Chruślicka, Oddział dla dzieci i młodzieży - Biblioteka w Starym Sączu
  2. Danuta Kołbon-Maślanka - Filia w Barcicach
  3. Grażyna Warzecha - Fiflia w Gołkowicach
  4. Wioletta Orłowska - Filia w Przysietnicy 

PiMGBP w Starym Sączu od początku grudnia 2013 roku bierze udział w projekcie "FunEnglish w bibliotece", dzięki któremu dzieci w wieku 6-12 lat mogą bezpłatnie uczyć się z angielskiego. Dzieciaki uczą się angielskiego w bibliotece, ponieważ funenglish.pl to dla nich nie tylko nauka, ale też dobra zabawa.

W projekcie bierze udział:

  1. Oddział dla Dzieci i Młodzieży
  2. Filia w Barcicach
  3. Filia w Gołkowicach
  4. Filia w Przysietnicy.