Mojemu miastu

W ramach Tygodnia Bibliotek w starosądeckiej bibliotece miała miejsce promocja książki "Mojemu Miastu" Anny Dziedzic-Totoń oraz wernisaż wystawy unikatowych fotografii Nowego Sącza z kolekcji Adama Gocka.

Anna Dziedzic-Totoń

Jest miłośniczką Sądecczyzny, od lat zgłębia historię Nowego Sącza i całego regionu. Jest autorką wielu książek, artykułów, wystaw, spotkań oraz wystąpień w radiu i telewizji regionalnej, upowszechniających wiedzę historyczną. Współpracuje z instytucjami kultury i bierze udział w bieżącym życiu kulturalnym i w licznych akcjach na rzecz utrwalania pamięci o przeszłości miasta.

Książka "Mojemu Miastu" to druga część pracy wydanej w 2008 r. pod tym samym tytułem. W publikacji znajdują się biogramy ludzi zacnych, zasłużonych dla Nowego Sącza, których autorka pragnie utrwalić w pamięci przyszłych pokoleń. Podkreśla więzi, jakie łączą ją z bohaterami, chce przypomnieć i uhonorować postawy patriotyczne, często heroiczne, ceni i podziwia pracowitość, zaangażowanie społeczne i pasje twórcze.

Promocji książki towarzyszyła wystawa reprodukcji starych fotografii ze zbiorów kolekcjonera Adama Gocka pt. "Nasz Sącz miniony",  na których uwieczniony jest Nowy Sącz i życie jego mieszkańców na przestrzeni wieków.

Wydarzenie poprowadziła Jolanta Kosecka, a oprawę muzyczną zapewniła sądecka wokalistka Małgorzata Kaczanowska.